DÍLNA AUTENTICKÝ HLAS & TRADIČNÍ SLOVANSKÉ PÍSNĚ

03.11.2018

sobota 3. a neděli 4. listopadu v TS Voilá Můstek, Školská 12, Praha 1

PRÁCE

Workshop je určen těm, kteří chtějí prohloubit schopnost vyjadřovat se prostřednictvím hlasu a písní. Budeme poznávat přirozenost vlastního hlasu, naučíme se několik tradičních slovanských písní. Práce bude fyzická i vokální, budeme mísit osobní prožitek propojení těla a hlasu s univerzálními příběhy přenášenými písněmi. Budeme pozorovat kvality hlasu, melodické linky a harmonie, které se v nás rozeznívají. Bude čas na skupinovou i individuální práci. Budeme opouštět přemýšlení "jak by věci měly být" a objevovat to, co je autentické a svěží, učit se důvěřovat sobě a svému hlasu
Lektorka dílny, Olga Lidia Kozłowska, takto popisuje svou práci:
"Hlas je naším zrcadlem, tady a teď. Nebudeme se hnát za "krásným" zvukem. Budeme objevovat Autentický Hlas, který nás zrcadlí. Estetika bude pouze vedlejším efektem, ne cílem."
Slovanské písně jsou nositelkami emocí a životních příběhů. Polyfonické harmonie a disharmonie jsou pozváním k setkání v soustředěném poslechu.

OLGA LIDIA KOZŁOWSKA 

Psycholožka, lektorka zaměřující se na vokální praktiky, v současnosti studentka Core Energetics Body Psychotherapy. Hlasové dílny vede od roku 2011. Věnuje se zpěvu tradičních písní, chorálnímu zpěvu, hlasové improvizací. Jejími učiteli jsou Natalie Polovynka (Maisternia Pisni), Emma Bonnici (divadlo Píseň kozla), Ditta Berkeley (divadlo ZAR), Kristin Linklater (Linklater Voice), Małgorzatu Pańko (Národní opera, Varšava), Savvas Stroumpos (Theodoros Terzopoulos Method) a další.

ROZVRH:

Sobota 11-14h a 15.30-18.30
Neděle 10-13 a 14.30-17.30

CENA: 

při platbě do 20. října zvýhodněná cena 2.600Kč, potom 3.200Kč, za jeden den 1800Kč

INFORMACE A PŘIHLÁŠKY:
Irena Fridrichová, email: ika.stg@gmail.com, tel: +420 739 085 881